Responsywne strony internetowe w praktyce


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Responsywne strony internetowe w praktyce

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:26

Czy teraz posiadanie responsywnej strony internetowej to już standard? Czy algorytmy wyszukiwarek premiują tego typu strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest pomysł agenci interaktywnych, które parają się projektowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej. Po pierwsze zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Najprościej pisząc, tego rodzaju strony internetowe, dobrze wyświetlają się na każdego rodzaju urządzeniu. Nieważne czy są to komputery stacjonarne czy telefony komórkowe. Tego rodzaju strony internetowe dobrze prezentują się na każdym z tych urządzeń, a ponadto ich wygląd jest odpowiednio dostosowywany. Elementy graficzne są odpowiednio przekształcane do wielkości ekranu. Responsywne strony internetowe mogą trochę inaczej prezentować się na komputerach stacjonarnych, a trochę inaczej na telefonie. Zazwyczaj na urządzeniach mobilnych responsywne strony internetowe wyświetlane mniej elementów graficznych. Następnym ważnym aspektem, który skłania do posiadania takiego rodzaju strony internetowej to fakt, iż coraz więcej użytkowników ogląda strony internetowe na urządzeniach mobilnych. Brak odpowiednio przystosowanej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. Tak, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Firmy, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Inny powód to widoczność strony internetowej w wyszukiwarce. Responsywne strony internetowe są lepiej oceniane przez roboty wyszukiwarek. Zwłaszcza dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe posiadają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tego typu funkcji. Trzeba wpisać tanie strony internetowe i sami możemy się przekonać, które strony internetowe górują w rezultatach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego typu hasła strony internetowe Radom pokazują jak duże są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Osoby, które projektują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak kluczowe jest pozyskanie zleceń przez Internet. Rzecz jasna możemy uznać to za niewystarczający argument. Natomiast w dłuższym czasie firmy, które posiadają przestarzałe strony internetowe dowiedzą się o tym boleśnie. Niedostatek nowych zleceń może być w przyszłości dość dużym kłopotem dla każdej firmy, która chce się właściwie rozwijać.

A, więc doradzam każdemu zmodernizowanie posiadanej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. A możliwe zyski już tak.

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość