Niedroga zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Niedroga zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co to jest termin żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to firma, która zajmuje się w dostawach pisaku i żwiru do celów budowlanych i ogrodniczych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, powinno się usunąć wierzchnią nawierzchnię ziemi. Pod nią przeważnie znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu jesteśmy wstanie przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod warstwą piachu znajduje się piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Aby lepiej opisać proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc interesującą nas frazę żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może znaleźć ciekawe informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, należą do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten śliczny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych skwerów zieleni powstaje z rozdrobnienia wielkich bloków skalnych. A, więc większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak podobnych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może oferować kruszywo najwyższej jakości. Również wartość tego rodzaju żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w Polsce. Podstawą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Takie podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na dole gruby żwir, kolejno o drobniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości